hoseyn
28 آذر 1401 - 11:25

داغ یک پروژه همچنان بر دل یاسوجی ها/آیا هشدار معاون عمرانی جواب می‌دهد

تصفیه خانه استراتژی آب یاسوج که از دولت روحانی به عنوان یک پروژه زخمی برجای مانده به دلیل بی‌توجهی مسئولان مربوطه همچنان راکد و بدون نتیجه مانده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج یکی از پروژه‌های مهم و حیاتی استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج مرکز این استان پروژه تصفیه خانه اضطراری آب شهر یاسوج در محله چند گنجشکی بر روی رودخانه بشار بوده که کلنگ آن در دولت اول روحانی به زمین زده شد.

پاسکاری این پروژه از آن زمان تاکنون ادامه دارد در حالی‌که شهر یاسوج هر لحظه در بحران و تنش بی آبی بوده نیاز مبرم به راه اندازی این پروژه دارد.

خوب به یاد داریم که در راه ساخت این پروژه چه جنگ و جدالی میان دانشگاه علوم پزشکی و آبفای استان رخ داد آنها نشان دادند که دستگاه‌ها بیش از آنکه به دنبال راه اندازی تصفیه خانه اضطراری آب باشند به دنبال تصاحب زمین آن هستند.

بی توجهی به صلح خانه اضطراری شهر یاسوج در حالی است که آب مورد نیاز این شهر از چند حلقه چاه استحصال می‌شود و در صورتی که این شاخه‌ها با مشکل خشکسالی مواجه شوند در آینده معلوم نیست که بحرانی گریبان‌گیر شهر مرکز استان با جمعیت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفری خواهد شد.

دولت روحانی در چهار ساله دوم حکومت خود به هر دلیل که یکی از آنها بهانه تحریم بود نتوانست تصفیه خانه اضطراری آب را وارد مدار کند و این پروژه نیمه‌تمام و زخمی به دولت رئیسی رسید

با گذشت بیش از یک سال از عمر دولت کنونی و التیماتوم های مکرر معاون عمرانی استاندار اما باز هم مسئولان در راه راه اندازی آن کوتاهی کرده و تا چند روز دیگر یعنی ۳۰ آذر ماه موعد ضرب الاجل معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد به اتمام خواهد رسید.

اما در شورای فنی استان کهگیلویه و بویراحمد که مدیرعامل آبفا در نشست به این مهمی حضور نداشت و معاون وی نیز از وضعیت پروژه اظهار بی اطلاعی کرد معاون استاندار به سیم آخر زد و هشدار داد که اگر در روز ۳۰ آذرماه تحویل موقت داده نشود این پروژه مشمول ماده ۴۶ خواهد شد.

همه این کم‌کاری‌ها در حالی است که کیامرث حاجی زاده می‌گوید آنچه که اعتبار می‌خواستند برای آنها گذاشتیم چندین و چند مرتبه تاریخ را جابجا کردیم در سه شورای فنی به این موضوع پرداختیم اما دیگر صبر ما هم اندازه دارد و برای تحویل این پروژه وقت دیگری نمی‌گذاریم.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 919485