hoseyn
02 بهمن 1401 - 13:15

وقتی در سایه بروکراسی نامناسب پروژه‌های کهگیلویه به شرکت‌های فاقد صلاحیت واگذار شد/ پیمانکاران ضعیف خلع ید می‌شوند

فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: پیمانکاران ضعیف به دادستانی معرفی و خلع ید خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، پروژه‌های زخمی کوچک و بزرگ در این شهرستان سال‌هاست چون لباسی مندرس بر پیکر شهرستان رنگ رخوت و رکود  یافته است، گرچه در این سال‌ها کمبود  اعتبار و افزایش هزینه‌ها دلیل کندی قلمداد می‌شود اما به ظر می‌رسد ضعف پیمانکاران و بی‌توجهی کارفرمایان  نیز بی تاثیر نیست.

سید عبدالعزیز موسوی فرماندار شهرستان کهگیلویه در جمع خبرنگاران در این خصوص کرد: تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی خصوصا پروژه‌های نیمه‌تمام و فعال کردن پروژه‌های راکد را به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار داریم و در این راستا با پیمانکارانی که توان کار را نداشته باشند تعارفی نخواهیم داشت.

فرماندار کهگیلویه با تاکید بر لزوم ارزیابی دستگاه‌های اداری به عنوان کارفرما بر سابقه کاری و توان مالی پیمانکاران، نوع دستگاه‌ها و تجهیزات آن‌ها قبل از انعقاد هرگونه قرارداد تصریح کرد: بروکراسی نامناسب در مناقصات پیوسته منجر به انتخاب پیمانکارانی شده است که ارزیابی کیفی و فنی آنان به درستی انجام نشده و برخی از شرکت‌های فاقد صلاحیت، پروژه‌هایی را در  کهگیلویه بدست گرفته‌اند.

وی افزود: پیمانکاران ضعیفی هستند که  پروژه را با هزینه بسیار بیشتر از برآورد اولیه به اتمام می‌رسانند و بعضا با اهداف انتفاعی همزمان چندین پروژه را بدست می‌گیرند بخشی از کار را انجام می‌دهند و بخشی را رها می‌کنند و به دولت و بیت‌المال خسارت می‌زنند.

موسوی افزایش هزینه‌ها را بهانه‌ای برای توقف عملیات اجرایی پروژه ها در کهگیلویه عنوان و خاطر نشان کرد: عدم آشنایی با مفاهیم مدیریت پروژه منجر به راندمان پایین پروژه‌ها در این شهرستان است.

نماینده عالی دولت در  کهگیلویه با اشاره به این‌که تاکنون چندین پیمانکار به دادستانی معرفی شده‌اند خاطر نشان کرد : به دیگر پیمانکاران و کارفرمایانی که نظارت قانونی بر کار آنها ندارند هشدار می‌دهم هرگونه کوتاهی در این خصوص تمرد و تعلل در کار و مشمول برخورد  قضایی است.

انتهای پیام/۸۲۰۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 990389