hoseyn
25 دی 1401 - 15:55

یک اقدام خطرناک در شهرستان کهگیلویه/پلیس نسبت به اجاره کارت بانکی هشدار داد

رئیس پلیس فتای شهرستان کهگیلویه از رواج اجاره کارت‌های بانکی در این شهرستان خبر داد و گفت: کارت بانکی به منزله حریم خصوصی فرد است و افراد با اجاره دادن آن هویت خود را می‌فروشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، محمد رضایی امروز در جمع خبرنگاران تهدیدات سایبری برای کودکان را یادآور شد و اظهار کرد: کودکان برای ارتقا در بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی، اطلاعات حساس مانند نام کاربری و رمز‌ عبور ایمیل خود یا والدینشان را در اختیار دوستان و یا افراد غریبه قرار می‌دهند که ممکن است از سوی مجرمان مورد تهدید یا اخاذی قرار گیرند.

رئیس پلیس فتای شهرستان کهگیلویه افزود: والدین باید زمان مشخصی را برای استفاده کودکان از اینترنت و فضای مجازی تعیین کنید و بر روی فعالیت آن‌ها نظارت کافی را داشته باشند.

وی بیان کرد: بازی‌های آنلاین بین کاربران طرفداران زیادی دارد و کودکان زمان زیادی را صرف انجام این بازی‌ها می‌کنند و یکی از آسیب‌هایی که بازی‌های آنلاین می‌تواند برای کودکان به دنبال داشته باشد، نمایش صحنه‌های ترسناک و دلهره آور توام با خشونت است که به مرور زمان منجر به وارد شدن تاثیرات منفی بر روحیه و شخصیت آنان می‌شود.

رضایی گفت: والدین برای برای جلوگیری از مشکلات روحی و روانی بازی‌های آنلاین، از بازی‌های متناسب با روحیه و شرایط سنی کودکان بر روی گوشی آن‌ها نصب کنند.

وی اجاره کارت‌های بانکی را یادآور شد و با بیان این که اطلاعات این کارت به منزله هویت خصوصی فرد است گفت: متأسفانه اجاره کارت‌های بانکی در مدارس شهرستان کهگیلویه رواج پیدا کرده و افراد با این کار هویت خود را می‌فروشند.

رضایی فضای مجازی را شمشیر دولبه عنوان و بیان کرد: علاوه بر مزایای آن، خطرات جبران ناپذیری برا کودکان به همراه دارد.

وی خاطرنشان کرد: بحث قمار و بازی‌های آنلاین در شهر لنده زیاد است که شهروندان باید با آگاهی از خطرات این قمارها، در دام شیادان نیفتند.

انتهای پیام/۸۲۰۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 978542