hoseyn
28 آذر 1401 - 14:08

بازی با افکار عمومی در کارخانه بازیافت یاسوج/پاسحگو کیست؟ شهردار، پیمانکار یا معاون استاندار؟

یکی از این پروژه ها که سالهای سال است سر و صدای زیادی کرده و پول و هزینه زیادی خرج آن شده کارخانه بازیافت شهر یاسوج است کارخانه‌ای که در منطقه دو پشته دشت‌روم از توابع یاسوج با صرف هزینه زیاد ساخته شده و آن گونه که مسئولان می‌گویند فاز اول آن نیز راه‌اندازی شده است .

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج؛ اگر استان کهگیلویه و بویراحمد تا کنون با همه داشته ها و ظرفیت ها اعم از ۲۵ درصد نفت و گاز و ۱۰ درصد آب و ۲۵ درصد گیاهان دارویی در کشور به جایی نرسیده و جز استان‌های محروم به شمار می آید بیشتر به دلیل بی نظمی ها و کم‌کاری‌ها و بی توجهی های رایج مسئولان در این استان است که از گذشته تا حال همواره وجود داشته و برای رفع آن همتی نبوده است.

در صورتی که اگر مسئولان به درستی کار خود را انجام دهند و نظارتی بر روی پروژه ها وجود داشته باشد استان با همه این ظرفیت های بی‌نظیر نباید جز استان‌های محروم و عقب مانده از توسعه نام بگیرد.

برای مثال نظارت بر روی پروژه های عمرانی در استان کهگیلویه و بویراحمد به قدری ضعیف است که تعداد پروژه‌های زخمی در این استان به نسبت وسعت و جمعیت آن شاید در میان همه استان‌های کشور رتبه اول را به خود اختصاص دهد.

اما در آن سوی قضیه برخی از پروژه‌ها نیز راه اندازی شده و بودجه و اعتبارات میلیاردی و کلانی صرف آن ها گردیده و مردم سالها چشم انتظار آن بوده اما به دلیل ضعف در نظارت و همچنین سپردن کار به افراد کار نابلد و احیانا نااهل موجب شده تا راکد بمانند.

یکی از این پروژه ها که سالهای سال است سر و صدای زیادی کرده و پول و هزینه زیادی خرج آن شده کارخانه بازیافت شهر یاسوج است کارخانه‌ای که در منطقه دو پشته دشت‌روم از توابع یاسوج با صرف هزینه زیاد ساخته شده و آن گونه که مسئولان می‌گویند فاز اول آن نیز راه‌اندازی شده است اما این روزها خبرهای خوشایندی از کارخانه بازیافت یاسوج نمی‌شنویم.

کارخانه‌ای که ساخت آن با سر و صدای زیادی همراه بود و اکنون خبری از شروع به کار آن نیست از یک سو شهردار مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در تجمع کارگران شهرداری چنین می‌گوید: زباله‌های که باید به عنوان خوراک کارخانه بازیافت به آنجا بروند همینجا و در شهر توسط کارگران شهرداری جدا شده و برای خود جداگانه آن را می‌فروشند و پول آن را به جیب می‌زنند!.

و از سوی دیگر بحث معارضات و عدم همکاری برخی از دستگاه ها با این کارخانه به میان می‌آید اما هر چه هست مسئولان استانی به خصوص شهردار و یا حوزه معاونت عمرانی استاندار می بایست توضیح دهند که چرا پروژه‌ای که آن همه سروصدا به پا کرد و وزیر کشور نیز برای افتتاح آن در محل حاضر شد اکنون باید چنین وضعیتی داشته باشد.

چرا باید پروژه های عمرانی در استان کهگیلویه و بویراحمد چنین خون به چشم مردم بیاورند و برخی ندانم کاری ها موجب شود تا مردم اعتماد خود را نسبت به مسئولان از دست بدهند.

مسئولان مرتبط باید هرچه زودتر کارخانه بازیافت یاسوج را تعیین تکلیف کرده و گزارش نهایی آن را به مردم بدهند و در این بین رسانه ها هم وظیفه دارند شفاف‌سازی لازم را در این خصوص داشته باشند که دلیل چنین وضعیتی چیست و چرا باید مردم همچنان چشم انتظار راه اندازی این واحد باشند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 919933